Otwartość to przyszłość edukacji.

x
 • Przedmowa
 • Rozdział 1 Wstęp do mikroekonomiiRozdział 2 Wybory w świecie rzadkości zasobówRozdział 3 Popyt i podażRozdział 4 ElastycznośćRozdział 5 Wybory konsumentaRozdział 6 Teoria podaży, kosztów i struktur rynkuRozdział 7 Konkurencja doskonałaRozdział 8 MonopolRozdział 9 Konkurencja monopolistyczna i oligopolRozdział 10 Wprowadzenie do rynku czynników produkcjiRozdział 11 Zawodność rynku – państwo a biznesRozdział 12 Wpływ zmian klimatu na rozwój przedsiębiorstw
 • Dodatek A Matematyka zastosowana w tym podręczniku
 • Dodatek B Krzywe obojętności
 • Dodatek C Wartość zaktualizowana
 • Rozwiązania zadań
 • Bibliografia
 • Skorowidz nazwisk
 • Skorowidz rzeczowy
 • Skorowidz terminów obcojęzycznych
 • Szczegóły książki

  Podsumowanie

  Mikroekonomia – Podstawy to polska adaptacja podręcznika Principles of Microeconomics 2e. Publikacja przeznaczona jest dla trwających jeden semestr zajęć z podstaw mikroekonomii. Treść dopasowano pod względem zakresu i układu do praktyki dydaktycznej stosowanej na większości polskich uczelni prowadzących takie zajęcia. Ponadto polskie wydanie wzbogacono o liczne adaptacje kulturowe. Ze względu na różnorodność terminologii z zakresu mikroekonomii obowiązującej na polskich uczelniach, we współpracy z dydaktykami z siedmiu uczelni w Polsce wprowadziliśmy synonimy terminów w sekcji Kluczowe pojęcia na końcu każdego rozdziału. Zabieg ten sprawia, że podręcznik jest uniwersalny i odnajdzie się w nim student każdej uczelni w Polsce. Mając na uwadze coraz bardziej odczuwalne skutki działalności człowieka na klimat, przygotowaliśmy także dodatkowy rozdział o wpływie katastrofy klimatycznej na rozwój przedsiębiorstw. Dla jasności przekazu i wygody studentów w obecnym wydaniu nie zostały uwzględnione te zagadnienia z Principles of Microeconomics 2e, które na polskich uczelniach typowo są prowadzone na kursie makroekonomii. Publikacja przygotowana została przez OpenStax Poland we współpracy z wykładowcami: Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

  Główni autorzy

  Steven A. Greenlaw, University of Mary Washington
  David Shapiro, Pennsylvania State University
  Waldemar Karpa, Akademia Leona Koźmińskiego
  Piotr Maszczyk, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

  Zgłoś poprawkę

  Wszystkie podręczniki OpenStax Poland przechodzą rygorystyczny proces recenzji. Mimo to niektóre błędy mogły zostać przeoczone, co zdarza się w każdej profesjonalnej publikacji. Nasze książki są cyfrowe, dlatego możemy uaktualniać je, gdy zachodzi taka potrzeba. By zaproponować poprawkę, prosimy skorzystać z odnośnika na stronie podręcznika na OpenStax.org. Zgłoszone poprawki są analizowane przez ekspertów i wprowadzane do publikacji przez zespół redakcyjny.

  Errata

  Data publikacji

  7 września 2022

  Wersja cyfrowa

  ISBN-13: 978-83-965824-0-9

  Licencja


  Mikroekonomia – Podstawy
  od OpenStax jest licencjonowana na licencji
  Creative Commons Attribution License v4.0