Otwartość to przyszłość edukacji.

x
 • Przedmowa
 • Rozdział 1 Wstęp do psychologiiRozdział 2 Prowadzenie badańRozdział 3 BiopsychologiaRozdział 4 Stany świadomościRozdział 5 Wrażenia zmysłowe i spostrzeganieRozdział 6 Uczenie sięRozdział 7 Myślenie i inteligencjaRozdział 8 PamięćRozdział 9 Psychologia rozwojowaRozdział 10 Emocje i motywacjeRozdział 11 OsobowośćRozdział 12 Psychologia społecznaRozdział 13 Psychologia pracy i organizacjiRozdział 14 StresRozdział 15 Zaburzenia psychiczneRozdział 16 Terapia i leczenie
 • Bibliografia
 • Skorowidz nazwisk
 • Skorowidz rzeczowy
 • Skorowidz terminów obcojęzycznych
 • Szczegóły książki

  Podsumowanie

  Psychologia powstała z myślą o studentach jednosemestralnego kursu ze wstępu do psychologii. Podręcznik jest obszernym omówieniem wszystkich podstawowych zagadnień w ujęciu klasycznym z uwzględnieniem najnowszej wiedzy. Książka zawiera również opis zaburzeń psychicznych i wprowadza terminologię zgodną z DSM-5 oraz ICD-10. Wydanie jest polską adaptacją wydania Psychology 2e OpenStax. Zastosowano lokalizacją kulturową, publikacja została dostosowana do potrzeb polskich studentów i wymogów na uczelniach w Polsce. Szersze modyfikacje wprowadzono w rozdziałach „Badania”, „Emocje i motywacje”, „Osobowość” oraz „Psychologia społeczna”, a rozdział poświęcony psychologii pracy i organizacji został stworzony od nowa z myślą o polskim czytelniku.

  Główni autorzy

  Rose M. Spielman, Formerly of Quinnipiac University
  William J. Jenkins, Mercer University
  Marilyn D. Lovett, Spelman College
  Joanna Czarnota-Bojarska, Uniwersytet Warszawski

  Zgłoś poprawkę

  Wszystkie podręczniki OpenStax Poland przechodzą rygorystyczny proces recenzji. Mimo to niektóre błędy mogły zostać przeoczone, co zdarza się w każdej profesjonalnej publikacji. Nasze książki są cyfrowe, dlatego możemy uaktualniać je, gdy zachodzi taka potrzeba. By zaproponować poprawkę, prosimy skorzystać z odnośnika na stronie podręcznika na OpenStax.org. Zgłoszone poprawki są analizowane przez ekspertów i wprowadzane do publikacji przez zespół redakcyjny.

  Errata

  Data publikacji

  Gru 17, 2020

  Wersja cyfrowa

  ISBN-13: 978-83-948838-8-1

  Licencja


  Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)